Firma zabývající se kvantovými výpočty Quantinuum oznámila beta dostupnost své kvantové výpočetní platformy. Vyvinutá pro zjednodušení nasazení kvantových algoritmů, platforma nazvaná Quantinuum Nexus umožňuje uživatelům spouštět, sledovat a spravovat zdroje napříč několika kvantovými backendy.
Platforma Nexus, která obsahuje cloudově hostované a předkonfigurované prostředí JupyterHub, poskytuje dedikovaný emulátor Quantinuum H-Series, což umožňuje uživatelům a organizacím bez přístupu k hardwaru H-Series využívat schopnosti nabízené kvantovým systémem. Platforma Nexus je plně integrována s kvantovým procesorem H-Series a společnost uvedla, že představí „výkonnější“ cloudovou verzi svého kompilátoru, podporovanou nejnovější verzí kvantového softwarového vývojového kitu TKET.
Platforma také poskytuje rozhraní API, které podle Quantinuum zlepší integraci s partnery třetích stran a poskytne uživatelům snadnější přístup k nástrojům společnosti. Quantinuum v současnosti nabízí dvě kvantové výpočetní systémy s iontovou pastí, model System H1 a model System H2, přičemž oba modely H1-1 a H2-1 jsou dostupné zákazníkům. Quantinuum H1 obsahuje 20 plně propojených qubitů, které jsou umístěny v pěti zónách Quantum Charged Coupled Device.
V blogovém příspěvku představujícím platformu Quantinuum uvedla, že s Nexus společnost „nastavuje nový standard mezi poskytovateli kvantových platforem jako služby, posiluje uživatele špičkovými nástroji a bezproblémovou integrací pro pokroky v kvantovém výpočtu.“
Nedávno bylo oznámeno, že mateřská společnost Quantinuum, Honeywell, zvažuje IPO pro kvantovou dceřinou společnost, přičemž údajně hledá ocenění kolem 10 miliard dolarů.
Zdroj: datacenterdynamics.com